HAKKINDA

Melih AkdağSon bir senedir minimalizm, sadelik (simplicity), meditasyon ve sağlıklı yaşam konularında okuduğum kitaplar, takip ettiğim bloglar ve uygulamalar ile bana her zaman destek ve ilham kaynağı olan eşim sayesinde hayatım olumlu bir yönde gelişmeye başladı. Daha sade ve minimalist bir yaşama, düzenli meditasyon ve spor alışkanlığına, daha az stresli ve daha huzurlu bir hayata sahip oldum.

Fakat hayatımdaki olumlu gelişmeler ve nedenleri hakkında, ailem ve arkadaşlarım ile yaptığım sohbetler esnasında düşüncelerimin düzensizliğini farkettim.

Bu blogu hazırlamamdaki birinci neden yukarıda bahsettiğim konulardaki düşüncelerimi belli bir düzene sokabilmekti.

Ayrıca İngilizce yazılmış bloglarda çok güzel örnekler bulunmakla birlikte, benzer konularda Türkçe yazılmış pek fazla örneğe rastlayamamam bu blogu hazırlamamın bir diğer nedeni oldu.

Hayatımın her anında hatırlamaya çalıştığım bir ilkem var; ‘‘Kendime karşı dürüst olmak’’. Çünkü insan kendisine karşı dürüst olduğu zaman ‘‘kendini tanımaya’’ başlayabilir. Kendini tanıdığın zaman da hayattan ne istediğini bilir, karşılaştığın iyi veya kötü olaylara nasıl bir tepki vereceğini bildiğin için de doğru olan yolu seçebilirsin.

BASİTBİRŞEY yazılarının daima ‘‘kendime karşı dürüst olmak’’ süzgecinden geçeceğini belirtmek isterim.

Melih AKDAĞ